Żwirek dla kotka – najważniejsze wzmianki, które musisz wiedzieć

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotów to zatem potrzebne zaopatrzenie kuwety. Są rozmaite rodzaje żwirków dla kota. Każdy z nich przydaje się również do kuwety odkrytej, jak także osłoniętej. Żwirek dla kotów posiada taki feler, iż nie można do końca uniknąć jego rozpraszaniu wzdłuż kuwety i rozprzestrzenianiu po domu przez kotka.
żwirek dla kota kupisz na https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kota?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu zwyczajny piasek. Chociaż na rynku są widoczne różne żwirki dla kotka, o wiele przystępniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają prosty piasek. Są zdrowe dla kotów, które częstokroć wyruszają na pole i dodatkowo ubóstwiają kopać w ziemi. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Aczkolwiek taki żwirek dla pupila nadzwyczaj szybko zaczyna odstraszająco pachnieć, albowiem nie ma możliwości odseparowania żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy posiada formę małych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej przenosi się po pomieszczeniu.

Jednak owy większy i grubszy jest mniej funkcjonalny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, którą można prędko wyrzucić z kuwety bez potrzeby zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Wybór zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, trafne żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać nieczystości na bieżąco, zaś wszystek żwirek wymieniać co jakieś 3 tygodnie. Ten żwirek dla kota jest nadzwyczaj efektywny.

Jeżeli go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym polu, aby woda z moczu swobodnie odparowała. Niesamowicie poszukiwane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kota. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek świetnie zobojętnia aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością stanowi to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprasza się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa lub Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Absorbery smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalne pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, które można dawać w znikomej ilości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż zawierają jeszcze właściwości bakteriobójcze.