W jaki sposób dobrać psa do człowieka?

To, że pies jest najmilszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Ów futrzasty towarzysz, pozostaje lojalny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo warunki, w jakich zamieszkuje. Dla niego liczy się jedynie łaskawe spojrzenie i dotyk czułej pomocnej dłoni.


Kiedy szczeniak dorasta…


Ludzie, którzy rozważają zakup albo adopcję dużego psa, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej określonej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także trybowi życia. Stan pieseczka oraz jego wdzięczny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący psiak bardzo łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie zobaczy, kiedy przemienia się w dojrzałego psa, którego stan niestety nie zawsze odpowiada życzeniom właściciela. Dzieje się tak, kiedy piesek jest wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało poznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie obliczyć, jak duży psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego uroczych oczek i wesołego pyszczka.


Żywy pies oraz leniwy człowiek


Określając się na posiadanie psiaka, trzeba dobrze zaznajomić się z jego rasą, aby wraz z nim tworzyć zwarty i harmonijny związek. Psiska wymagające dużo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, należy mieć świadomość, że to niesłychanie aktywne zwierzaki, które wymagają długich spacerów i także licznych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły środowisko, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Zatem zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem czy z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Każdy przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien idealnie określić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, doskonale sprawdzą się tutaj psy małe, które spokojnie pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wakacji.

Tymczasem małe pieski mimo swojego cudownego wyglądu, nie zagwarantują komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością spowodują niepokój i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Jeśli w mieszkaniu mieszkają malutkie dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość oraz wagę.

Pies zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które chce od właściciela przedstawiania odpowiednich dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym i odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zapoznać się ich odmianami, żeby trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także stylem życia człowieka, ponieważ tylko wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

mokra karma dla psa hurtownia