Drapaki dla kotów – wady i zalety

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie pupila, potrzebujemy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego normalny instynkt i podświadomy środek na pozbycie się martwej, niepotrzebnej tkanki. Jeżeli Twój pupil posiada słabość do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także sprzęty, wyjściem może być dobrany do jego potrzeb drapak.
Konkretne typy różnią się od siebie wyglądem, wielkością i użytecznością, zaś asortyment jest naprawdę bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są dokładne reguły wybierania tegoż typu dodatków i w jaki sposób dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim trwałość.

Kot ścierając pazurki zużywa do tegoż wielką część własnej siły, i cielsko wygina w głęboki łuk. Takie przyzwyczajenie wpływa, że drapak dla kota musi być przede wszystkim trwały, tak by nie zagroził swemu zwierzowi. Dobrym wyjściem są np. moduły przytwierdzone do ściany, które tolerują duży nacisk i tworzą doskonałą ofertę, nawet dla dorosłych kotów. Szukając drapak zweryfikuj, czy jest podparty na solidnej podstawie i dodatkowo czy strona dolna odpowiednio dochodzi do ziemi.
Dokonując przekroju weź pod uwagę wymagania producenta, co do owego, dla jakiej wielkości kota adresowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże silniejszy napór wywrze podczas wycierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być wprost mocny.

Dobrana wysokość

Obojętnie od tegoż, czy bierzesz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy zamawiasz go online, myśl żeby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość winna być dopasowana do wielkości kota, właśnie by mógł on rozwinąć łapki i także wyciągnąć ciałko. Pupile odmiany dużej potrzebują wyjątkowych, szerokich dodatków, które spełnią ich potrzeby. Koci junior rozpieści się standardowym produktem; możemy również dobrać drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość oraz zastosowane produkty

Skoro drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być zrobiony z wysokiej jakości produktów. Znakomicie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który idealnie akceptuje kontakt z kocimi pazurami. Taki wybór obicia zrobi, iż na przedmiocie nie będą się magazynować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych modeli drapaków w nietypowej formie. Owe najnormalniejsze to deska zawinięta dodatkowym sznurem, super wyrafinowane wykonane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują również drapaki, zaprojektowane tak, by spełniać równocześnie
funkcję łóżka oraz które obite są mocną, wszak miękką gąbką.
wytrzymałe drapaki dla kotów tylko na https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być zarówno ładny, jak i funkcjonalny. Taki przedmiot może zostać ozdobą mieszkania i także atrakcyjnym placem rozrywek dla naszego pupila. Niezwykle powiększone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, ale są także legowiskiem oraz środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie perfekcyjnie sprawdzi się, gdy masz parę kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, a nawet stosować drapak do wspólnych zabaw.
Wielki asortyment rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, iż dowolny posiadacz pupila zlokalizuje w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i stworzy radość kota.